Allmaailm

Minust

Eesti ühiskond on väga litsakas — kõik on nõus müüma maha oma hinge ja väärikuse, et saada maastur ja uus korter kesklinnas. Arvatakse, et raha teeb õnnelikuks ja täisväärtuslikuks, sest hetkel on enamik inimesi vaesed ja tunnevad ennast alaväärsetena… Ma olen õnnelik, sest tean, millist elu ma ei taha ja elan endale meeldivalt ning ei taha, et mulle igal sammul kõrva kisataks, kuidas ma elama pean, kellega võidu jooksma, millise autoga sõitma või missugust orjapidajat orjama.

Minu elu on liiga lühike selleks, et võidelda endale koht orjalikus ühiskonnas, sestap on lihtsam vaid paaripäevase reisiga minna kohta, kus mind ei oodata, minuga ei arvestata, kuid samas ka ei öelda, kuidas elada, kellena elada või kuidas armastada.

Saabusin Austraaliasse 07.07.2008. Maandusin Sydneysse kindla plaaniga siia elama jääda, kuid pärast väikest tiiru linnas ei olnud ma enam selles nii kindel. Otsustasin hoopis kohvriga seljakottida (backpacking) Austraalias ringi ja ennast hästi tunda. Minuga liitus minu sõber, keda siin blogis nimetatakse Lapseks ja Lapse sõber Laura. Kuu hiljem saabusid Austraaliasse veel 2 tuttavat, Madis ja Maarja, pool aastat hiljem minu sõbrad-tuttavad Heiti ja Kristjan.

Tänase päeva seisuga (11 mai 2009) olen Austraalias Maarja ja Kristjaniga — kõik teised on tagasi Eestisse või siis parematesse paikadesse läinud. Reisin ringi üksi.

Siiani

Marsruut on olnud Sydney, NSW – Brisbane, QLD – Caboolture, QLD – Bundaberg, QLD – Ayr, QLD – Home Hill, QLD – Sydney, NSW – Canberra, ACT – Melbourne, VIC – Mildura, VIC.

Mis edasi?

Plaanid muutuvad siin tuultega, kuid ülim eesmärk on väisata Fijit, võib-olla ka Uus-Meremaad ja seejärel USA kaudu tagasi kodusesse Eestisse naasta. Kui raha nagu raba ja soovi seda raista, satun kindlasti ka Uluru juurde, kuid siinsete vaatamisväärsustega on see häda, et nad kipuvad kõik hirmsasti üleshaibitud olevat…

Advertisements

Üks vastus

Subscribe to comments with RSS.

 1. Veronika said, on 7. dets. 2009 at 18:55

  Hei rändur!
  Juhtusime mingi aeg Sinu blogi lugema ja kirjutasid Caboltuurest. Tahaksime küsida, et kas seal on tööd ja mis seis tegelikult ees ootamas? Kas täna ehk detsembris oleks mõtet sinna vaadata? Oleme kuulnud ka Bundabergist ja Airlie Beach-st. Bundabergis vist olid ka, oskad kommenteerida?
  Oleme väga tänulik kui võtad vaevaks vastata. Igaljuhul tänutähed ette ära:)
  Tervitades

  Veronika ja Guido


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: