Allmaailm

Melbourne'i peal ja ümber

Posted in Melbourne by fallenboy on 8. jaan. 2010

♪ Hetkel mängib iTunesis: Mary J. Blige – Closer

08. jaanuar 2010 Melbourne, Victoria, Austraalia

Te kõik kindlasti mõtlete, et mida kuradi juhtus peale seda, kui ma sushit sõin. Jah? Noh, sushi oli hea, riis ja toores lõhe sojakastme, marineeritud ingveri ja wasabiga. Aga tegelikult midagi põnevat sellest välja ei pigistanud.

6. jaanuar.

Flickris vaatasin Melbournei väheseid torne ja avastasin, et kahel neist on vaateplatvormid. Mõtlesin, et läheme päeval natuke madalamasse, Rialto tornidesse ja siis, kui päike loojuma hakkab, kaeme üle lõunapoolkera kõige kõrgema hoone. No aga võta näpust — 31. detsembril 2009 pandi Rialto tornide vaateplatvorm kinni. Ei tea, mis seal siis korda saadeti, et kohe nii… Ju backpackerid läbustasid ära. Nii või teisiti läksime Eureka Skydeckile, mis asub maast ca 300 meetri kõrgusel, 88 korrusel. Lift, mis üles viib, on lõunapoolkera kiireim, liikudes sekundis 7 meetrit, niiet maapinnalt 88 korrusele viis ta alla 40 sekundi. Nende sõnad.

Eks ta muidugi tore oli nii kõrgelt vaadata, aga pilte muidugi ei saa seal eriti teha — platvorm on tuba eksole ja mööda toa seinu ja põrandaid jooksevad LED tekstid, mis peegelduvad aknaklaasidel ja piltidele jäävad punased, sinised, kollased ja rohelised triibud peale. Aga mitte pruunid. Õnneks saab minna ka välja, võre taha, aga seal on natuke tuuline…

Ja EDGE! Te kõik mõtlesite, et millest minu kollane kummist randmepael sokib, et “I survived the EDGE”. Vaadake, lubage ma räägin:

EDGE on klaaskast, kuhu sisse sa saab minna ja siis sõita majast sellega välja, seda muidugi 88 korruse kõrgusel. Lisaks on klaas selline, mis vahetab sekundi murosa vältel oma läbispaistvust — alguses, kui ta majast välja sõidab, on ta pea-aegu läbipaistmatu, kuid majast väljas muutub ta BAHHH! läbipaistvaks. Kogu selle 9 minuti jooksul, mis kastis lubatakse olla, tuleb kõlaritest klaasiklirin ja raua väändusmise helid — seda kõike siis nõrganärviliste piinamiseks. Mina muidugi olin tugev ja ei kartnud, kuid natsa kõhe oli küll vaadata, kuidas jalge all on 300 meetrit ilusat tühja maad. Muidugi, kui klaas oleks puruks läinud, siis oleks kukkunud mingi pool minutit ja silmapilkselt oleks surma saanud, niiet tegelikult suht ilus surm oleks olnud. Parem, kui näiteks veenide lõikumine, kus sa ei sure verekaotusesse, vaid igavusse.

Melborne from Eureka Skydeck 88

Vaade 300 meetri kõrguselt Melbournile

Melborne from Eureka Skydeck 88 Melborne and Eureka Skydeck 88

7. jaanuar

Järgmisel päeval, mis juhtus olevat eile, ja mil täitus mul 1,5 aastat Austraalias, käisime me Suurel Ookeani teel (Great Ocean Road). Kõik inimesed ootasid pikisilmi kahteteist apostlit (kellest 4 on juba ära surnud ja üks on mineku peal, niiet õige pea tuntakse neid kui S Club 7-t), aga kui meid vihmametsa tassiti, siis mul lõid silmad kohe särama ning Na’vi minus ärkas ellu… Mis teha, ma olen metslane.

Vaated muidugi on ilusad, ja kui päikesele just vastu ei pildista, siis fotodel on kah selline värvigamma, et Ho Ho Ho.

Otway’s rainforest in Victoria, Australia

Otway vihmamets

London Bridge, Victoria, Australia 12 Apostels, Victoria, Australia Great Ocean Road, Australia

Veel rohkem pilte on Flickris.

Advertisements

2 kommentaari

Subscribe to comments with RSS.

  1. Robin said, on 9. jaan. 2010 at 01:44

    Appi, kui ilus. Selle kasti jätan meelde, sellised atraktsioonid on jube lahedad

  2. ancientboy said, on 13. jaan. 2010 at 23:07

    Nende apostlitega on igal pool mingi jama. Sääl Austraalia kandis on neid siis nüüd vähemaks jäänud, mõned tuhanded kilomeetrid lääne poole sõites, Kaplinna külje all on “12 apostlit” aga paljunenud ning seal on neid praegu vähemalt tükki seitseteist…


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: