Allmaailm

Melbourne tekstis ja pildis

Posted in Melbourne by fallenboy on 5. jaan. 2010

♪ Hetkel mängib iTunesis: Timbaland ft Bran’ Nu – Meet In Tha Middle

05. jaanuar 2010 Melbourne, Victoria, Austraalia

Lõpuks! Kui mitu korda olen ma plaaninud Mildurast jalga lasta, kuid iga kord on tulnud hea töö või on raha otsa saanud. Kuid nüüd sai see lõpuks teoks!

Mildura viimane õhtu oli täitsa nitshevoo — ema viis meid pitsarestosse, käristas välja veinid ja pitsa, hiljem ka jätsi. Küll üritas ära rääkida, et me jääksime veel Mildurasse, aga ei. Kord sain ka oma mehesõna ütelda.

Eile varahommikul, pigem lausa öösel, kell 4, lahkusime Mildurast. Bussiga Swan Hilli ja sealt siis rongiga Melbourne’i. Pool 12 hommikul olime kohal. Hostelit plaanisime vaadata Kingi tänavalt, kuid üks oli täis ja teine tahtis koha eest 8-ses toas 30 dollarit (nädal 210 AUD), siis saatsime nad sinna, kuhu vaja ja läksime Flindersi tänaval olevasse All Nationisse – koht 4-ses toas nädalaks 160 dollarit. Muidugi on hind selline vaid siis, kui olemas nende kliendikaart, aga polnud hullu, ostsime kaardi. Siis aga avastas meie uus Ema, et oli meile pada ajanud, ja hind on nädalaks hoopis 180 AUD-i. Nojah, ikka odavam, kui 210 dollarit. Olime nõus. Ema ütles, et tore, 180 AUD-i ja kasseeris meilt 160. Laps maksis sulas, andis 200 taala, uus Ema andis 40 tagasi ja ütles, et näe, siin on 20 dollarit. Juhuu! Ja me oleme kahekesi neljases toas.

Hostel ise on nii ehk naa — suur vannituba, unisex, on küll korralik ja remonditud, kuid dussidest vesi niriseb ja temperatuur kõigub külma-kuuma vahel. Õnneks on meie toa vastas remontimata vannituba, mille dussinurk on 2x2meetrit ja dussipea läbimõõt meetrit pool. Ja vesi on hea. Seega võib rahul olla.

Tuba on kolmandal korrusel, seega aknast avaneb ilus vaade Spenceri ja Flindersi tänava nurgale. Kui vaid need trammid akna alt vaiksemalt läbi sõidaks, võiks siin 14 kuud olla. Aga nüüd oleme me vaid üksiku nädala, siis läheme Sydneysse.

Crossing of Spencer and Flinders, Melbourne

Vaade meie toa aknast

All Nations Backpackers dorm room

Eile, kui saabusime, tegime tasuta trammiga ühe tiiru ümber kesklinna. Nägime enamasti magavaid, nügivaid asiaate ja koonereid linnakodenikke, kes tasuta sõidule “ei” ei oska ütelda. Tõesti, midagi rääkis ka trammi kõlaritest, aga seda eriti kuulda ei olnud sest asiaadid ja kohalikud patrasid mõnuga. Tulime trammilt sama targalt ka maha.

Hiljem käisime vanalinnas ja Southbankil, pildistasime pikki ja sirgeid maju ning itsitasime omasooiharate noormeeste üle, keda siin paistab olevat tunduvalt rohkem, kui Milduras vastassooiharaid.

Melbourne

Täna käisime vaatasime Shrine of Remembrance’t ja Royal Botanic Gardenit. Botaanikaaed on ikka mitu korda vahvam, kui Sydneys. Kindlasti soovitan kõigil külastada.

Tagasi tulles ostsime sushit.

Oli tore hommikupoolik.

Bamboo

Pandade natüürmort

Bamboo Dead ones helping live ones Leaf close-up Cool tree

Veel rohkem pilte on Flickris.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: