Allmaailm

A = A ehk Austraallased on nagu Ansip

Posted in Mildura by fallenboy on 5. sept. 2009

♪ Hetkel mängib iTunesis: BoA – Girls On Top

5. september 2009 Mildura, Victoria, Austraalia

Ma olen unine.
Öösel pidu peeti, joodi, laaberdati ja kusti keset tuba.
Aga vaid pisike loiguke, sest ma nägin, mis toimus ja haarasin kusejal õlast.
Ja lükkasin ta vannitoa uksest sisse.
Vannitoas ma paljajalu ei käi.
Enam.
Kunagi.

Kaua veel?

Nädal oli siis kaks tagasi, kolmapäeval, ilm oli ilus. Kui ülemus, keda tema kõnnidefekti pärast Hamstriks kutsume, ütles, et töö saab otsa reedesel päeval. Lootsime lõpetamise puhul õlut saada.
Aga ei.

Nädal oli siis kaks tagasi, neljapäeval, ilm oli vist ilus. Kui ülemus, kes on paks ja kõnnib nagu hamster, lähenes minule ja Lapsele, tagantpoolt, et teatada, naerusui, et ta meid tahab, hullult, veel üheks nädalaks. Või isegi kaheks.

Meil olid plaanid, ilusad ja helesinised, et läheme Mildurast ära, põrutame Sydneysse ja litutame seal natuke, enne kui Mario meid tahab enda talumajapidamisse munataimi korjama. Või siis hoopis minna pealinna, South Australia osariigi omasse, Adelaide’i, et seal igavas linnas vaadata, mida teevad sealsed igavad inimesed ja neid siis kommenteerida. Ning siis minna Melbourne, Victoria osariigi tähtsaimasse linna ja seal hoorata. Niiet selg karvutu. Kellegil muul, mitte minul.

Aga me oleme eestlased, orjamaalsed ja rahajanulised. Oleme ikka kastitehases, kes eelmisel aastal sai miljoneid dollareid. Aga meie saame 13.50 tunnis. Õnneks dollareid.

Sellel nädala, neljapäeval, ilm oli ilus. Meie ülemus, taaruva kõnnakuga, naeratas lahkelt ja ütles, et me oleme head töölised ja töötame veel ühe nädala. Või isegi kaks. Meie naeratasime, kogelevalt, ja ütlesime “jeez, jeez” nagu orjadele kohane.

Ta meelitas meid, ja me kukkusime orki. Haledalt. Ta vajutas nuppu, mille peal on kirjas “head töölised” ja tõmbas kangi, mida tõmmatakse vaid juhul, kui miljonidollarilise käibega firma saab lüpsta seljakotlasi. Irvitus näos.

Meid kotiti, ja meile meeldis see.

Kõik teie ehitajad, kes te istute töötult. Vahtige nüüd. IT spetsialist ja inglise keele filoloog teevad teie tööd. Hästi.

Austraallaste jutt on aurav hunnik pullisitta. Mitte kunagi ei ole sellel reaalsusega pistmist. Justnagu Ansipi jutul.

Võik arvata, et ma elan Lõuna-Ameerikas ja kuulan sealseid riigijuhte.
Ei. Ikka Austraalia.

Oh miks pidi Hitler geenius olema, kellel olid mõned hetked deemonlikud. Eesti vajab temasugust juhti. Tema visioone, julgust ja tarkust. Neid eitavad vaid pimedad ja rumalad. Nemad näevad vaid Hitleri deemonlikke hetki.

Oh vaikige!

Advertisements

Üks vastus

Subscribe to comments with RSS.

  1. jänks said, on 18. sept. 2009 at 19:14

    ma muudkui ootan ja ootan uusi sissekandeid … aga ei midagi … Võiksid RSSi külge visata kui viitsid, hea oleks kohe näha millal on jälle asja siia piiuma tulla 😛


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: