Allmaailm

Viisa pikendamine

Posted in Austraalia info by fallenboy on 5. juuli 2009

Hetkel mängib iTunesis: Michael Jackson – Dangerous

05.07.2008, Mildura, Victoria, Austraalia

07 juulil saab täis 1 aasta Austraalias, seega mu Working Holiday viisa kehtivus lõpeb. Eile tegin ära pikenduse, sest, mis seal salata, olen ma ju korralikult ära teinud 88 (minu puhul vist 188) talutöö päeva ja nõuan nüüd oma teise korra õigust.

Jutud käivad, et teise aasta viisa tegemiseks ei ole vaja eriti palju lilli liigutada, klõps klõps klõps netis nendele koomilistele küsimustele (kas tuled Austraaliat õhku laskma, kas sul on selliseid kriminaalseid karistusi, mille kohta andmed puuduvad jne jne jne.. kes on nii idioot, et vastab jah?!) ja viisa esitlemiseks valmis. Ahjaa, 230 AUD-i pidi kah pritsima (1. juulist lõivud tõusid vist). Aga siis, vana v*tt — Before you quit this application — näe, siin on kaks faili, mille sa pead ilusasti ära täitma ja meile saatma — üks on kopsupildi kokkuvõte, teine on kuse-silma-pikkuse-paksuse test. Õnnelik mina! Ja kogu selle krempli tegemiseks peab minema suuremasse keskusesse, nimeliselt siis Melbourn. Ja kõik kokku 250 AUDi.

No, mis seal ikka, arvestades minu õnne (puudumist) viimasel ajal, ei tulnud see just kõige suurema üllatsena.

Aga siiski

Sõber tegi sama nalja nädal tagasi ja andis teada, et see kopsupilt ja läbivaatus on sinna lisatud selleks, et minusuguseid inimesi närvi ajada ja tegelikult nad neid ei taha, et tuleb lihtsalt oodata ja vaadata, kas postkasti potsatab teade, et lugupeetud mr Vladimir Kukushka, kuna te olete nii tubli ja kahte teie tehtud fotod kasutati Schmap.com-s*, siis te ei pea meie purki kusema.

*********
Australian Parliament House, Canberra Hyde park, Sydney
Fotod, mida Schmap.com kasutab enda rakenduses. Esimene on Canberra tutvustuses, teine Sydney omas. Sydney oma kasutamist ei ole veel kinnitatud, aga kus nad pääsevad.

Kes ei tea: esimesel pildil on Austraalia Parlamendihoone Canberras ja teise peal on mingi suvaline pahmott Hyde Parkis, Sydneys. Ma ei saa ikkagi aru, miks nad selle pahmotiga valisid, kena kutiga oli kah ju olemas..

Ei, ma ei saa nende eest raha, lihtsalt au ja kuulsust (ega küll küllale liiga tee).

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: