Allmaailm

Juhuu!

Posted in Mildura by fallenboy on 8. veebr. 2009

Hetkel mängib iTunesis: Mariah Carey – Honey

8. veebruar 2009, Mildura, Victoria, Austraalia

Täna on esimene jahe päev — vaid 32 kraadi! No tegelikult oli eelmine esmaspäev kah jahedam, 36 kraadi, sest natuke pilves oli, aga õhtul taevas selgines ja lõi jälle 40 ette.

Muidugi aga murti täna uus rekord — metsatulekahjud. Iga tunniga +10 hukkunut :S. Suurima ohvrite arvuga metsatulekahju Austraalias. Mildura ja Melbornei vahel. Meil siin ei tohiks põlema minna, sest liiv vist ei sütti.. aga ma hinge kinni ei hoia.

Eile, kuumalaine viimasel päeval, juhtus väga huvitav asi — tuul muutus väga tugevaks. Huvitav ei olnud see, et tuule kätte jäädes tõmbusid karvad kuumast krussi, vaid hoopis see, et tuul ajas kõrbes liiva üles ja ümberringi olid justnagu punased pilved (siin on punane pinnas). Õhtu, kui kuu tõusis, paistis kuu läbi punase tolmu. Väga uhke värk.

Sellel nädalal tegin ma midagi sellist, mida terve mõistus keeldub uskumast — rohisin kõrbe. No te kindlasti küsite, et mis taimed seal kõrbes kül kasvavad, et seal pole ju niiskust, aga näete, kasvavad! Ja oleks siis mingid spetsiaalsed kõrbetaimed eksole, aga ei! Kõik Eestist teada tuntud näod — malts, hanejalg (vist oli… selline roomab mööda maad) ja piimohakas. Ma ei saa aru. Lööd kõpla maasse ja see läheb nagu kuiva tuha sisse, aga malts kasvab nagu õige mees kunagi. Lööd hanejala juure puruks, mõne pärva pärast kasvab ta edasi, endal ilmsüütu nägu peas.

Müstika.

Et te nüüd väga valesti asjast aru ei saaks — ei, ma ei kõnni mööda piiritut kõrbe, käes suur kõbla ja ei peksa maltsa maha — ma olen ikka talus, munataimede, kapsikumide (baklazaanide, paprikate) vahel. Austraalia põld on selline, et lai vagu on liiva sisse veetud, vao sisse on pandud veetoru ja vagu on kinni kaetud kilega. Kile sisse on tehtud pisike auk, kuhu siis kas külvatakse või istutatakse taim. Kile all on liiv läbimärg, kile kõrval, vao vahel, on aga maa nii kuiv, et tolmab. Kaval, onju!? Sest ärgem ikkagi unustagem, et ma olen kõrbes.

Sellel nädalal oli 3 vaba päeva, kaasa arvatud täna. Esmaspäeval ja teisipäeval on natuke pruningut teha ning siis on talus 2 nädalane vahe — arvatavasti lähen ma siis viigi- või viinamarju korjama (siis saan viinamarjamängu kah ära proovida).

Ja ma käisin Murray jões ujumas. Ei olnudki krokosid (Tervitused Krokole — VMG geograafia õpetajale Eve Ivaskile)! Aga assmait, kui soe vesi oli! Võiks ju arvata, et jões on ikkagi jahe vesi, aga kurat sellega! Soe nagu solk! Ja jõe all ma mõtlen ikka jõge, mitte Eestist teada-tuntud suurematsorti kraave.

Ta!

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: