Allmaailm

6 kuud

Posted in Austraalia by fallenboy on 7. jaan. 2009

Hetkel mängib iTunesis: Seal – Human Beings

7. jaanuar 2009

Pool aastat tagasi astusin Sydneys lennukist välja, kaasas kogu mu maine vara, mis peale annetuskampaaniat mulle alles oli jäänud — 20 kilo pagasit, arvuti ja plaan alustada siin oma uut elu. Sinisilmselt, blondilt ja naiivselt uskusin, mida olin Austraalia, Sydney kohta blogidest lugenud — hingematvalt ilus, suurlinn, mis ei maga kunagi jne jne jne.

Esimene kord, kui ma Sydneyt nägin, oli rongis, sõites lennujaamast Central Stationisse — räämas, pisikesed, vanad majad… Kõik oli hall.

Central stationist Kings Crossi sõites kordus sama pilt… Mõtlesin, et rong ehk sõidab läbi aguli, et linnas on ikka ilusam…

Kings Crossi rongijaamast väljudes istus uksel purjus, ennast täis kusenud aborigeen — Hey mate, welcome to OZ!

Esimene hostel — Mates Place… (alateadvus blokeeris negtiivse kogemuse)

Esimene poeskäik Kings Crossi Colesis…

Esimene hommik Sydneys…

Algus ei olnud paljutõotav. Kings Cross, mida reklaamitakse, kui linna meelelahutuskeskust, on tegelikut Sydney punane rajoon (mille vastu ei ole mul mitte kõige vähimatki! Ma armastan litse, prostituute ja kõike inimesi, kes on kitsasrindadele pinnuks silmas). Suurlinn, mida kõik Sydneys nägid, jäi minu eest varjule. Täpselt nagu ka hingemattev ilu.

Siiski olin positiivne, või vähemalt üritasin olla — harjumine võtab aega, küll ma näen ka Sydney ilu, kui õigetesse kohtadesse satun.

Esimesel päeval otsisin üles Ooperiteatri ja Sadamasilla (mis on ühes kohas) ja järjekordne hoop — kas see siis ongi Austraalia sümbol? Valge plekk-katusega Linnahall? Japp, seep see on! Kuulus Ooperiteater.

Meenus Trip.ee-st loetud vene neiu kommentaar Austraalia kohta — jülerjeklaamitud i jüleshupitatud. Jüle kiidetud. Mitte midagi erilist. Ja siin ma seisin, paremal käel Ooperiteater, vasakul Sadamasild ja teadsin, mida see neiu mõtles — kui juba terve maa sümbolid sellised hädised on, mis siis veel muust rääkida!?

Terve esimese nädala magasin hostelis ja linnas ei käinud — otsustasin, et ootan Lapse ära, otsime ilu koos.

Lapsega või ilma, Sydney jäi siiki minu jaoks just selliseks, nagu esimesel päeval tõdetud — pisike, tavaline ja kuidagi masendav…

Teisel nädalal sündis mõte, et Sydneysse ei ole mõttet jääda… see ei ole selline koht, kus ma elada tahaks. Otsustasime minna Brisbanesse. See oli põhja pool, seega oli seal ka soojem. Otsutasime minna Caboolturesse — ca 45 min Brisbanest, et seal maasikapakkimisega raha teenida.

Shokk. Meie hostel Cabooltures ei pakkunud just palju mugavusi, isegi soe vesi oli esimestel päevadel vaid unistus… Aga seevastu olid inimesed hostelis väga lahedad, kui välja arvata koreakad, kes tegid enamuse enda ärkvelolekuajast süüa, kasutades kõiki kättesaadavaid nõusid ja võimalikult suurt lauapinda. Saime seal tuttavaks inimestega, kellega suhtleme siiani!

Kuna Caboolture on Brisbanele väga ligidal, ei pea tööandjad seal muretsema töötajate pärast — backpackereid leidub! Seega oli palk seal imeväike (65-200 dollarit nädalas); peale 3 nädalat otsutasime minna edasi põhja — Bundabergi.

Oh Sa mu Bundaberg! Bundaberg on arvatavasti Austraalia Viljandi — täis rullnokki ja muid arengupeetusega indiviide. Aga tööd sai seal teha, palka maksti 16.50 -17.90 AUD tunnis ja töö oli E-R.

Workers & Divers Hostel, kus peatusime, ei olnud teps mitte luks, arvatavasti kogu Austraalia kõige hullemate killast, kuid tööpakkumisega said nad väga hästi hakkama. Ka Bundabergi toakaaslastega suhtlen siiani 😉 Eriti tihedalt taiwani neiuga Yu Hua-ga, kes ei oska inglise keelt (You work Merry Xmas and Happy New year? Oh, you have Happy Birthday? Ja iga sõna kohta, mida ta ei tea, küsib ta “Is it a vegetable?”).

Bundabergi kutsusime ka enda tuttavad Maarja ja Madise. Madise närvid ei pidanud vastu rohkem kui nädala, Maarjale tundus seal meeldivat, tegi seal oma teise viisa järjest ära — kolm kuud!

Peale Bundabergi-erat otsutasime puhata korallisaarel ja sukelduda Suurel Korallrahul. Ja seejärel väisata Fraseri saart.

Peale Fraserit liikusime suure hulga maad edasi põhja — nimelt läksime Ayri. Delta Backpackersist lubati tööd kolme päeva jooksul, kuid nagu austraallastele kohane, meile väänati natuke tõde — istusime nädala ilma tööta linnas, kus on 1 suur tänav, mõned poed ja mitte ühtegi kohta, kus on WIFI või kus saaks iseenda arvutit kasutada…

Peale nädalast niisamaistumist liikusime 11 km tagasi lõuna poole — Ayri kõrval on veelgi pisem koht Home Hill, kus lubati meile tööd niipea, kui kohale jõuame. Kohta soovitasid ka Ayris olevad eestlased.

Home Hilli Malpass Hostel oli lahe! Hostel asetses pubi peal, oli suuuuure rõduga ja tööd saime kohe, kui saabusime. Kuna Ayris olles helistas mulle mingi tööbüroo ja pakkus Front-End Developeri kohta Optusesse ning kuna olime suurlinnast juba niikaua eemal olnud (3 kuud), otsustasime olla Home Hillis 2 nädalat ja siis minna tagasi Sydneysse.

Tagasi Sydneys. Sydneysse oli saabunud kevad. Kõik oli palju-palju ilusam, kui enne ja mulle koht täitsa meeldis!

Meenus tuttava ameeriklase ülestunnistus, et Austraalia hakkab meeldima peale poolt aastat kohalviibimist.. Kuna mul oli pool sellest ajast täis, oli loogiline, et mul mingeid positiivseid tundeid hakkas tekkima.

Optuses käisin intervjuul, mis oli katastroofne, kuna tööbüroo oli asjast valesti aru saanud. Mulle pakuti ka teisi kohti, kuid alati sain ma tööle “homme”… Niiet peale kuuajalist tööootamist Sydneys otsustasime liikuda edasi, seekord lõuna poole. Kõik kohad, kuhu lootsime saada, olid tööst lagedad, seega peatusime mõned päevad Sydneys elava eestlasest vanahärra juures, kus öömaja ja söögi eest tegime aiale kevadkoristust.

Vanahärra juures kohtusime 2 eesti neiuga, kes plaanisid minna Melbournei. Liitusime nendega ja sõitsime kahe päevaga läbi eesti küla ja Canberra Melbournei.

Melbournei on siiani mulle enammeeldinud Austraalia linn — väga ilus ja moderne. Isegi see, et peatusime väga kohutavas hostelis Melbournis, ei rikkunud mu arvamust!

Meie plaan minna Swan Hilli või Mildurasse – Victoria osariigi põhjapoolsed põllumajanduspriirkonnad, tundus alguses nagu väga õige mõte, kuid kui kõik tööhostelid nagu ühest pasunast teatasid, et tööd ei ole, oli nutt algusfaasis. Õnneks üks hostel siiski teatas, et tööd kohe ei ole, aga on tulekul. Seega Mildurasse.

Mildura esimene hostel, Riverboat, on raudselt kõige lahedam, puhtam ja ilusam hostel kus me oleme olnud. Kahjuks oli seal tööga natuke jama — meid vallandati väga küsitavatel põhjustel… Peale 5 nädalat tööootamist tunnistati meile, et tööd ei tule enne kuud. Ahastuses ja nälgimas, võlad Eestis kasvamas, küsisime teisest hostelist tööd. Suureks rõõmuks seda kohe sai.

Kuuenda kuu Austraalias võtsin ma vastu korjates munataimi (baklazaan) ja paprikat.

Lisaks sellele, et Mildura on väga ilus väikelinn, on siin ka kõik muu tore.

Peale kuut kuud võin ma tunnistada, et mulle meeldib Austraalia. Mitte võib-olla niipalju, et ma sokid jalast viskaks, kuid meeldib — asi ei ole niivõrd Austraalia ilus (kuigi seda ikka leidub, tõsi küll, vähestes kogustes), on Austraalia trump inimeste mentaliteedis ja omavahelistes suhetes — midagi, millest Eestis võib vaid unistada.

Mida toob teine kuus kuud?

Märtsi alguses Mardi Grasile Sydneysse, siis aga jälle tööle, et raha kokku ajada meie grandioosseks Austraaliast lahkumiseks ja Aasia miniturneeks — Singapur (otseloomulikult), Tai, Hiina, Venemaa ja … Eesti (juuni-juuli & pakkuge tööd)!

Üritan saada ka teist tüüpi Austraalia viisat, et vajadusel siia tagasi tulla ja lihtsamalt erialast tööd saada.

Üks asi, mida Austraalia on õpetanud — iial ära plaani! Seega on see plaan illustreeriva tähtsusega ja võib muutuda 😉

Tänan kõiki lugejaid ja neid tohtuid kommenteerijaid (nali! Ma saan aru, et reisikirjeldusi on raske kommenteerida (Tere, tahtisn öelda, et ma ei nõustu teie plaaniga minna Mildurasse, sest Mildura on kõrbes). Got The point? Good! Let’s Dance!). Ma üritan edaspidi olla hoolsam ja blogi ka üleval hoida… 😛

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: