Allmaailm

Hetkel mängib iTunesis: 112 – Caught Up

Posted in Mildura by fallenboy on 14. dets. 2008

14.12.2008. Mildura, Victoria, Austraalia

Õnn!? Õ-õõ-õnn!?
Õnn onkadunud meie õuelt. Kuhu? Me ei tea.

Alustame headest ja lausa sürrealistlikest asjadest:

Esmaspäevast kolmapäevani istutasime täiesti õiges kõrbes viinapuid. Kui ma ütlen kõrb, siis ma ei mõtle kõrbe moodi maastikku, vaid ikka päris kõrbe — liivane pinnas, vilets taimestik ja pallimoodi taimed, mis tuules ringi lendavad.

Nimelt laiendab üks farmer enda viinamarjakasvatust ja on rajanud kõrbesse viinapuuaia — olge mureta, igal pool on kastmissüsteemid (nagu enamike farmides üle Austraalia), niiet viinapuude pärast muretseda ei ole vaja.

Istutamine ise on lihtne — traktor sõidab ees, puurib maasse augu, laseb augu vett täis ja meie kõnnime kolmekesi järel (1 viskab tehtud aug kõrvale viinapuutaime, 2 istutavad) ja topime viinapuu auku, kraabime liiva peale ja vaatame, et taim ikka kindlalt kinni — no oleme nagu kassid, kes lasevad auku, kraabivad mulla peale ja kontrollivad, et kakahais august välja ei tule, kui tuleb, kraabivad liiva veelgi rohkem peale.

Töö ise lihtne, kuid teisel ja komandal päeval oli pisut raske kükitada, sest piimhape oli mürgitanud minu lihased.

Kolmandal päeval me tegelikult ei istutanud, vaid panime istutatud taimedele õmber pabertorbikud, et (arvatavasti) loomad, linnud, tuuled, päike jne ei kahjustaks taime. See oli lihtsam, kui istutamine, aga erinevalt istutamisest oli see tunnitasuga — istutamine oli tükitöö, iga taime kohta 5 senti — teenisin päevas ca 150 dollarit. Komandal päeval ca 130 dollarit.

Istutasin ma kahe kutiga — 1 oli tsiilist ja ta rääkis kogu aeg, kuidas inimesi pidevalt rip-offitakse — nii tööl, poes, hostelis jne.. et selline pikk tegelane, lokkis juustega ja nina vingus. Teine kutt seevastu oli pisike, tõmmu ja prantsusmaalt — tegi korralikult tööd, täpselt sama korralikult ka vingus — küll oli selg haige, küll oli juua vaja, kül oli tuul suur jne… Aga kui teemat muuta, siis ta rääkis asjalikke asju kah — näiteks seda, et Uus-Meremaa on ilusam, kui Austraalia, eriti naiste suhtes (mida ma täitsa usun, aga tema arvamust ma kuulda ei võtaks, sest ta ei paistnud välja just sellist tüüpi kutt, kelle arvamust naiste kohta uskuda. Teate küll, mida ma mõtlen jah). Ja soovitas ta minna kruiisile, mis sõidab Antarktikasse ja tagasi — muidugi mulle see küll meeldiks. Kuigi arvan, et see on sitaks kallis, aga eks näis.

Töötasime siis kolm päeva ja peale seda me tööd enam ei saanud — ei olnud meile midagi pakkuda lihtsalt. Nagu see oleks veel vähe jama, pani meie hosteliomanik niimoodi näkku, et mul on kurk valus!

Nimelt neljapäev oli üürimaksmise päev. Mõtlesinme Lapsega, kas maksta veel 1 nädala eest, või minna sinna hostelisse, mille kaudu me tööd saime… Otsustasime ikkagi siia jääda, et isegi kui tööd ei ole, on siin tasuta nett, mis aitab aega hästi tappa. Seega maksime üüri ära, veel 1 nädalaks.

Tund peale üürimaksmist teatab hosteli omanik, et nüüdsest on nett tasuline — tund päevas tasuta, muidu aga 2 dollarit tunnis! Mida vittu! Kui siia saabusime, siis seletas omanik kallist üürihinda (140 dollarit) tasuta netiga, et hinna sees on limiteerimata tasuta nett. Nüüd aga on hind ikka veel 140 dollarit, aga tasuta netti ei ole. Ei ole ka tööd! Rahunemiseks läks 2 päeva. Eelkõige olen ma solvunud, et niimoodi käitutakse! Tasuline nett!? Hoolimata sellest, et mõned inimesed ei saa isegi messengeri sisse logida, sest nett on nii aeglane! Täiesti haige!

Nüüd olemegi dilemma ees — kas lahkuda siit neljapäeval ja minna teise hosteli, kus võib-olla on rohkem tööd, üür seal on 125 dollarit ja tubades 4 inimest, lisaks on igas toas oma duss, WC ja külmkapp ja loobuda võimalusest töötada jaanuaris veinivabrikus kus on võimalik saada 1000 dollarit nädalas… või igavleda siin edasi, ainukeseks ajatapmisviisiks “Twilighti” raamatute lugemine — 3 on mul juba tegelikult läbi, neljandat, kõige paksemat, hakkasin just täna lugema…

Ohjah, tüütuks muutub kõik see värk siin juba.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: