Allmaailm

Matusemeeleolu

Posted in Bundaberg by fallenboy on 12. aug. 2008

12.08.08 Bundy (Bundabergi hellitusnimi), QLD, OZ

Matused olek nagu majas. Ja seda mitmel põhjusel. Alustame siis algusest.

Hommikul ärgates oli Laura kadunud. No telefon väljas ja läbi akna vaadates arvasime et magab. Magas ta ka siis, kui me linna läksime väisama ja magamisseisundis oli ta ka siis, kui me linnast tagasi jõudsime. Lõpuks arvas laps, et äkki läks ta tööle hommikul vara. Seda kinnitas ka admin meile. Nojah — see, kellel kõige vähem vaja raha, see sai kõige esimesena tööle. Kui Laura tagasi saabus oli shokk — ta kisti hommikul vara üles (pool 5) ega öeldud, mis tööd ta tegema peab. Nii ta läks, pool liitit vett ja pisike batoon müslit. Tuli välja, et tomateid korjama. Mis nõuab kummikindaid ja plaastrit, rohkelt vett ja tööpäev on 9 tundi. Seega kujutage ette ise, kuidas sa hommikul kell 6 alustad tööd, väljas on 8 kraadi sooja, sa pole hommikust söönud ja oled unine. Kella 9 ajal on esimene puhkepaus, temperatuur on sellel ajal kusagil 14-15 kraadi. Lõuna saabub kell 12, kui väljas on 25 kraadi sooja, päike kõrvetab ja kõik su veevaru on ära kasutatud. Sõrmed on puruks, sest sulle ei öeldud, et kummikindaid ja plaastrit on vaja… Ja nii sa lased välja kuni kella neljani välja. Ma ei ütle, et see ama töö on — ei, see on üks kergematest, küll aga süüdistan hosteli juhatust — kus on inimeste mõistus! 10 minutiga pead sa valmis ennast seadama ja sulle ei öelda, mida sa tegema pead, mida kaasa võtma, kui kauaks… Lollus! Seda hostelit nimetatakse siin parimaks! Dive & Workers Hostel. Kohutav!

Teine asi.

Nad ei luba siin kasutada magamiskotte, väidetavalt bedbugside pärast. Öösel langeb siin temperatuur 4 kraadini ja toas ei ole kütet. Tekki siin ei anta, on pleed ja lina. Ja selle nn “teki” eest pead sa maksma 22 dollarit tagatisraha! Idiootsus! Kui küsid lisateki — 22 dollarit juurde. Ja nii iga teki eest. Oleksid need veel tekid! Inimesed magavad siin üleriietes, joped seljas jne. Kohutav. Bed bugs! Türa neil on siin prussakad!

Kolmas asi.

Söögitegemine. Üks pott ja kaks (lömmis) panni. Potil pole kaant. Konseriavaja ei tööta. Aaaa! Ainuke asi, mis inimesi siin hoiab, on see raha mida nad siin teenivad — 600-700 dollarit nädalas. Ja üür siin on 145 dollarit (netis väidab, et 140).

Neljas asi

Rahaahnus. Nett — 1 dollar = 11 minutit, enda arvutit ei saa kasutada. Wireless – 2 dollarit 15 minutit. Pesu pesemine – 50 senti. Toa kütte sisselülitamine – 1 dollar. Oleks siis küttest kasu kah! Noolemäng – dollar. Piljard – dollar 1 mäng. Suitsetad majas – 5 dollarit trahv. Tassi vms lõhkumine – 2 dollarit, teki pesemine – 2 dollarit. Viskad suitsu maha, 1 dollar trahvi. Alkoholi juua ei või, v.a. õlut kella 5-7 õhtul receptioni eest. Kui avastatakse, et sul on alkot toas, visatakse välja, raha tagasi ei saa. Välja visatakse sind ka siis, kui sa jätad mõne enda asja oma tuppa põrandale. Näiteks mul oli Caboolturest kaasas kott, kus sees oli niiske pesu, mida ma tahatsin kuivama panna — see seisis mul ca paar tundi põrandal.. hea, et keegi ei avastanud, muidu oleks mind välja visatud. Kusjuures see väljaviskamisähvardus ei ole tühi — siit on välja visatud inimesi. Aa.. ja siin on KAAMERAD igal pool. Kõige hullem on siinne … perenaine vms.. kriiskava häälega vanamutt… Kes kogu aeg kriiskab valjuhääldisse.

Viies asi.

Töö. Lubati tööd, ma olen siin juba 2 päeva ja ei mingit tööd. Kui 1 päev veel ilma tööta, siis nõuan raha tagasi. Ja läheme Bowenisse — seal on vähemalt soe ja sind ei jälgita kogu aeg kaamerast.

Kokkuvõte.

Laura enam tööle ei lähe, käed on nagu traktoristil. Mina tahan tööle minna, aga mulle ei anta võimalust. Laps tahtis Eestisse tagasi, aga lennupiletid on kuradi olümpia pärast ca 10 000 krooni kallimad.

Plaan on siis järgmine — kui siin töö saan, siis töötan nii kaua, kuni saan paraja summa kokku, et sõita üles Bowenisse. Sinna pilet 150 dollarit ja seal ei ole öösel nii külm. Tööd peaks kah olema. Loodan siin töötada maks 1 nädala ja siis siit minema. See plaan on ainus, mis mind elus hoiab.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: