Allmaailm

Teine tööpäev

Posted in Caboolture by fallenboy on 24. juuli 2008

24.07.2008, Caboolture

Terve täispikk tööpäev on läbi. Kestis see kella üheksast hommikul kuni kella neljani õhtul. Jäi mulje, et enamik päevast möödus pause ehk smoke-sid pidades… lisaks veel lõuna.. Pakkimine läheb juba suht ok, ma arvan — väga palju karpe tegasi ei tule, kui tuleb, siis on tavaliselt natuke liiga vähe kastis või siis on jälle mõni nina vesine (maasika ots surutud liialt kõvasti vastu kasti). Minu ees istub malaisia eit, hull aktivist, kes viskab mulle vahel pilgu peale ning kui ma midagi valesti olen teinud, siis räägib läbi nina nagu pilule kombeks “Nooo, mai laaav, nooo..” ja näitab kuidas õigesti teha. Oleks, et asi piirduks vaid minuga, oh ei, ta õpetab ja kommenteerib kõiki, kes meie liinil töötavad… Niiet tema populaarsuse võite ise välja arvutada ridade vahelt saadud andmetest.

Kuna siin on juba teist päeva vihmasadu, siis homme me tööle minema ei pea. Kui vihma ei saja, siis läheme linna 😀 Brisbanesse, sest lapsel on kingad puhta puru ja vihma pritsib täiega sisse ning Laura tahab kah poodelda. Homme peaks olema ka meie esimene palgapäev, heal juhul laekub mingi 20 dollarit arvele, seega läheme arutult laristama.

Vihmasadu on toonud välja ka eestlaste ja austraalsaste sarnasuse — nimelt sarnaselt eesti kevadisele
teeparandusele käib siin talvine katuseparandus — kui katus katki, pannakse välja sildid “CAUTION! Wet floor!”… Muidugi ma julgen arvata, et eestlased panevad silte üles laiskusest ja vaesusest tulenevalt, austraaliased aga pohhuismist.

Täna tööle ja tagasi sõites (käime nüüd bussiga, see on 2 korda odavam, kui hosteli takso), vaatasin, et nad ei tea, mis on iluaed — neil on küll maja ja maja ümber aed, aga heal juhul on seal muru niidetud ja prügikast ei aja üle.. aga prügikast on kohe ukse ees ja neid on kohe mitu, sest austraallased sorteerivad oma prügi peaagu et 75% ulatuses (oli vist nii, ma kusagilt lugesin ja ei mäleta enam kusagilt).

Täna tutvustasime hostelis ennast pisut ebatraditsiooniliselt, kui tegime süüa ja kõik küsisid, mida me teeme, aga kuna söök ei tulnud väga hästi välja ja välimus oli sellel kah selline, et ei saanud aru, kas see oli seeditud või seedimata toit, siis naersime ja ütlesime, et see on improvisatsioon ja täpselt ei tea, mis see võiks olla. Pilud naersid, pühkisid pisarad ja hakkisid edasi.

Siinkohal annan teile ühe hea korea retsepti, mida te võite teha ja siis mulle teada anda, kuidas see asi maitseb:

* viiluta kartuleid
* lõigu tomateid
* haki küüslauku
* varu tomatipastat
* pane valmis spagetid

Pannil prae kartulid, tomatid ja küüslauk, lisa tomatipasta ja kõige lõpuks lisa sellele kõigele keetmata, täitsa kõvad spagetid. Ürita segu segada spagette lõhkumata kuni spagetid on pehmed. Kui see sul õnnestub, serveeri oma kemüüset viilu saiaga (1/3 väikest või 1/7 suurt pätsi).

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: