Allmaailm

Tenti dalaars ja esimese peatüki lõpp

Posted in Sydney by fallenboy on 19. juuli 2008

Siin pole asjadel hindu. Jah, nii ongi — suuremaltel poodidel on, aga väikestel pole, terve rida kaupa ja sul ei ole õrna aimugi, palju need maksta võiksid. Oleks siin kommunism, et kõik asjad igal ajal ühe hinnaga, aga ei ole ju! Ja nad ei armasta siin kaarte — igal pool on mingid nõmedad sildid, et kaardiga makstes miinimumsumma see ja see (väikseim on olnud 6 dollarit, suurim 22 dollarit). Eriti tore ju..

Eile käisime jälle Bondi Beachil ja olime arukad — ostsime edasi-tagasi rongipileti Kings Crossilt. Tagasitulles arvasime, et läheme hoopis IMAXi kinno, seega ei sõida Kings Crossi, vaid paar peatust edasi Centralisse, sest IMAX on Centrali läheduses. Aga ohoo! aparaat teatas, et Invalid ticket ja meid rongijaamast välja ei lasknud, seega pidime Centralist minema tagasi Kings Crossi, et me saaksime tagasi maa peale. No nagu mis mõttes? Tsoon on ju sama, mis vahet seal on, kuhu ma sõidan. Oh jah. Austraalia võlud.

Täna käisime Featherdale Parkis, kus saime ise käperdada lõpmatult kanguruid, vombateid, wallabisid. Jeei! Ja nägime krokodilli, mitme puuri jagu linnukesi, majatäie nahkhiiri ja terve perssetäie paabulindusid. Lisaks sellele veel teadmine, et me olime vist seal ühed vähesest turistidest, kuna koht, kus me käisime ei ole just Sydney kesklinn .. ikkagi rongiga oma pool tundi uhket sõitu!

Loomalainelt läksime sujuvalt üle kalalainele ja käisime Sydney … akvaariumis või mis iganes see asi Darling Harbouris on. Kõige meeldejäävamad on muidugi haid, kohe mitut liiki ja mitut suurust, lisaks veel raid, pisikesed Fairy Pinguinsid, hülged, kilponnad, Nemo ja tema sõbrad-sõbrannad, krokodill ja palju koledaid ja vähemkoledaid mereelukaid.

Ei olnud pahad päevad! Aga homme õhtu kell 4 astume me rongile ja kihutame läbi lagendike ja punase liiva päikese poole — ehk siis põhi, Brisbane on meie siht. Läinud on kristlased, läinud oleme ka meie.

Sydney, oli tore! Kindlasti kohtume veel.

Kõrva tagant kõrva taha: vaata pilte Flickrist

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: