Allmaailm

Austraalia vagiina monoloogid

Posted in Sydney by fallenboy on 19. juuli 2008

Just. Meie toas olev austraallane on äärmiselt sõbralik ja jutualdis tegelane. Ta ei ole ennast kunagi tvustanud, aga jutust olen teada saanud, et ta nimi on Helen. Ta tuli tagasi Euroopast, Hispaaniast, kuhu jäi maha tema kaks last, 18-aastane tütar ja noorem poeg. Ta lahutas oma abielu. Teda tunti Hispaanias kui hull austraalia naine ja just sellpärast ei ole tema lastel ka tõelisi sõpru…

Ta vihkab euroopat, selle väärtushinnanguid, inimeste võltsolekut, ebasiirust, koolisüsteemi, külmust, tööle orienteeritust. Ta igatseb vabadust, sest on Austraalia naine. 40-aastane austraalia naine, kes kardab, et tema lapsed jäävad ilma lapsepõlvest, kus nad saavad teha, mida tahavad, mitte ei pea välja nägema ja käituma nii nagu euroopalik mentaliteet nõuab.

Talle meeldib üle kõige etendada stseene. Näiteks oma monoloogi esimeses peatükis teatas ta, et tema eurooplasest hambaarst on loll ja rikkus ära tema hea hamba. 15 minuti jooksul etendab ta stseeni, kasutades abivahendina pastakat ja tseki tagumist külge, et näidata, kuidas tema kord parandatud hambast kukkus välja plomm, kuidas eurooplased (lollid) üritasid talle kruviga uue hamba külge panna, kuidas see välja kukkus, sest kusagile jäi vahe ja õhk rikkus kruvi, mille tulemusel hammas välja kukkus. Kuidas ta siis ravist loobus ja näitas oma hammast austraalia hambaarstile, kes ei saanud aru, kuidas eurooplased nii sitta tööd teevad. Hea hambaarst on muide Blacktownis — kui Blacktownist võtta buss Featherdale ja seda teha enne 8-9 hommikul, siis saab Featherdale Pargis loomi – wallabid, kängurud jne – toita.

Monoloog 2.

“Te olete taimetoitlased? Väga lahe! Tea peate kindlasti järgima, et teile rauatase veres ei langeks, sest kui langeb, siis naistel võib jama tekkida. Näiteks minul on hästi tugev menses ja kui mul on periood, siis mul tuleb hästi palju verd ja kui mul oleks rauda vähe, siis ma võiksin ära surra. Vanasti suridki inimesed sellesse ära, aga nüüd enam mitte.”

Helen on med. õde. Lisaks sellele ka rassist — ta vihkab hiinlasi, venelasi, aafriklasi ja lõuna-ameeriklasi. Eriti tunneb ta vastikust segalaste vastu, olgu nendeks siis kollane-valge, must-kollane või must-latino.


Tegemist ei ole mõnitusega, Helen on väga vahva. See on lihtsalt värvika inimese tagasihoidlik refereering.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: