Allmaailm

Singapuris

Posted in Singapur by fallenboy on 6. juuli 2008

Maas. Nagu arvata oli, siis lennul netti kasutada ei saanud. Aga ega mu kahju kah pole, kui nüüd hakkata asja sedasi võtma, et mu paremal käel oli mingisugune kohaliku tähtsusega singapur, kes ostis putkast just meelega kõige suurema ajalehe ja siis seda hoogsalt lugema hakkas… Mul suurt midagi selle vastu ei olnud, olin hirmus unine ja üritasin magada. Küll aga oli suuremastaabilise ajalehelugemise vastu tema teisel naabril, kes palus ajalhete koomale tmmata, millele tuli vaikne ja moka otsast vastus “sorr aout that..”

Minu taga aga olid minu lemmikinimesed — noored lapsevanemad. Emane isend ajas külge isasele, kiites enda last ja siis demonstratiivselt lapsega tegeledes ja talle värve õpetades. Isane isend rääkis kah natuke, aga pani siis klapid pähe ja võttis nad ära alles siis, kui stjuuardes talt seda kordvalt enne maandumist palus. Nii kui kutt klapid peast võttis, hakkas tibi jälle lapsega kva häälega seletama. Nii mina, kui ka pool lennukit said teada, et ta läheb Austraaliasse Perhi venna pulma, pulmad toimuvad 7 juulil. Palju õnne!

Ja see taimetoit, mida nad mulle pakusid, noo see oli seline, et ma pole siiani suutnud midagi enam süüa. Hommikusöögiks sõin vaid puuvijad ära ja paar seent ja jõin kohvi, oma hautatud vetikaid ja grillitud tomaid võivad nad rosinale seltsiks panna.

Sinapuris tuli välja, etnad viivad mind, kui lühiajalist turisti tasuta linna. Kuna kell hakkas juba 7 saama, siis oli väljas suhteliselt pime ja kui nad mu mingi 5 torni juures maha panid, oli juba nii pime, et pildid on hullemad, kui jõuludeaegsed Stockmani pildid… Aga videosid tegin.

Singpur on kahtlemata üks lahedamaid linnu, mida ma olen näinud, kõik on väga ilus, kõik on väga puhas ja kõikide reeglite rikkumise puhul on vastav trahv, mida nad siis siltides ka kohe mainivad. Näiteks metroojaamas suitsetades (vabas õhus asuv) saad 100 SIG dollarit. Kui sa aga metroopeatuses sööd või jood, saad 50 doltsi… Lahe, eks!

Ja nad sebra on nende jaoks tundmatu — nad harrastavad rohkem lamba kombel üle tee joosta täpselt seal, kus jumal juhatab..

Ja kas ma juba mainisin seda vastikut haisu, mis linnas levib? See on selline mereandide hais… Et mul oli süda tugevalt paha pidevalt…

Ja siis see niiskus! Õhk on nii niiske, et kui kiirelt joosta vastutuult, siis saab vihmavett nina otsast tilgutada. Mul tahtsid püksid jalast ära tulla, sest nad lihsalt kleepusid vastu jalgu. Vetsus olin ma juba käinud, ei olnud see viga.

No muidugi ma oleks saanud minna ka tasuta bussiga tagasi, aga ma ei viitsinud nii kaua oodata ja mõtlesin, et mina, kui suur metroosber, vaatan siis uhkes linnas ka sellle asja üle. Tagasilöök — kaardiga piletit osta ei saa. Automaat annab välja 100 doltsi min. Leidisn koha, kus andis 50, ma ei taha mõeldagi, kui palju mult nüüd see lõbu maksma läks…. Pilet muideks, maksis 2.50, millest 1 .00 on magetkaardi hind, mida nad soovivad tagasi saada — meil on pandipakend, neil on metroo… piletik.
Ja kõige selle jama juures ei olnud nende metro sugugi mitte parem, kui Barcelona oma. Barcelonas vähemalt ei ole silte, et ole hea, lase enda kohale istuda kedagi, kes seda rohkem vajab… BTW kas Singapuri riigikeel on inglise keel? Sest kõik sildid ja teated on inglise keeles, aga inimesed ise räägivad midai täitsa teistsugust…

Nüüd ma siis tulin tagasi lennujaama, mis muide on ilusaim, kus ma käinud olen, ja mingi india kutt näitas, kuidas netti saab 🙂 Jei!

Siin ma pean nüüd olema veel 8 tundi (eestis on kell 18:05, siin aga 23:05), siis saan Sydney poole ajama panna.

Aa… minu aknaalune istekoht lennukis. No see väärib kah äramärkimist. Muidugi istusin ma tiivaga kohakuti. Saate siis aru jah..
Ja kuna oli üle öö lend, siis kamandati aknaluugid ette ja neid lasti lahti teha alles paar tundi enne maandumist. Muide Taki — turbulents on ikka võimas, et arvesta sellega. ja alkot küll mulle ei pakutud, kui vein välja arvata… 🙂 Aga see-eest suur lennuk ei üritanud mu pead lõhki suruda 🙂

Kuna siin on terves majas wifi, siis ju ma kirutan veel täna 🙂

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: